دوشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۹
۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۰۸:۳۳

روحانی در جلسه ستاد ملی کرونا:

مسافران از فردا در خروجی شهرها کنترل می‌شوند/ مردم به سفر نروند

رئیس‌جمهوری گفت: از فردا در خروجی‌ها و ورودی‌های شهرها و جاده‌هایی که اعلام می‌شود، مردم از لحاظ علائم بیماری و تب کنترل می‌شوند.

نگین نیوز (neginnews.com)

به گزارش خبر نگین؛ حجت‌الاسلام حسن روحانی صبح امروز (دوشنبه) در جلسه ستاد ملی مدیریت ⁧کرونا⁩ اظهار کرد: ان‌شاءالله خداوند در اجرای دستورات بهداشتی برای زندگی ما در آغاز سال خیر و برکت و رحمت قرار دهد.

وی عنوان کرد: برای عبور از پیک این بیماری آنچه در جلسه مطرح شد برای ما بسیار امیدوار کننده بود. ان‌شاءالله می‌توانیم از این مساله با اهتمام و تلاش همگانی عبور کنیم.

رئیس‌جمهوری ضمن تقدیر از رهبر معظم انقلاب برای مقرر کردن قرارگاهی با فرماندهی ستاد کل نیروهای مسلح گفت: از ایشان و از همه نیروهای مسلح که همیشه و در همه ابتلاها و سختی‌ها در صف مقدم بودند و تلاش و کوشش کردند تشکر می‌کنیم. در این حادثه هم وارد صحنه شدند و الحمدلله بخشی از تخت‌های بیمارستانی و نقاهتگاه‌های آنها فعال شده است. این کمک بزرگی به کشور و مردم است.

روحانی افزود: در کنار تشکر بسیار زیاد از همه کادر درمانی و بهداشتی در کشور از بخش درمانی و پزشکی نیروهای مسلح و فرماندهان آنها که این کار را سامان می‌دهند و اجرا می‌کنند تشکر می‌کنم. همچنین از نیروی انتظامی که در این روزها بسیار فعال بوده است تشکر می‌کنم.

وی خاطرنشان کرد: می‌بینید پلیس همه جا در همه خیابان‌ها و در همه مقاطع با همه تخصص‌ها حضور دارد و گاهی هم ممکن است وسایلی که باید همراهش باشد تا از خودش حراست و حفاظت کند نباشد اما حضور فعال دارد. از همه نیروهای پلیس‌ها و پرسنل ناجا تشکر می‌کنم.

رئیس جمهوری بیان کرد: همه استانداران عزیزی که از طریق ویدئو کنفرانس جلسه ما را دنبال می‌کردند و از طریق فضای مجازی در جلسه حضور داشتند و مباحث جلسه را شنیدند سپاسگزاری می‌کنم. استانداران عزیز ما با رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی بار سنگینی را به دوش دارند و ان شاءالله در تمام استان‌ها یک تلاش جمعی و همگانی برای پیروزی بر این ویروس خطرناک انجام گرفته و انجام خواهد گرفت.

روحانی با اشاره به جزئیات تصمیم گیری شده در جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا تاکید کرد: توصیه جلسه به همه مردم این است که حتی‌الامکان از خانه خارج نشوند و حتی‌الامکان به سفر نروند و اگر ضرورتی هست همه پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. از همه کسبه محترم و شاغلین در دولت و بخش خصوصی که در این روزها شبانه روز حضور دارند هم می‌خواهم دستورالعمل‌های بهداشتی را مورد توجه قرار دهند.

وی افزود: وزارت بهداشت و وزارت کشور با هم هماهنگ کردند و مردم در خروجی شهرها و جاده‌هایی که اعلام می‌شود، از لحاظ تب با وسایل تب‌سنج و تدبیری که در اختیار دارند کنترل می‌شوند و اگر موردی را تشخیص دادند که باید از جامعه جدا و قرنطینه شود و به خانه برگردد یا در برخی موارد به مراکز درمانی مراجعه کنند، علی‌القاعده نمی‌گذارند ادامه مسیر بدهند و ماشین را بر می‌گردانند.

روحانی تصریح کرد: خواهش می‌کنیم مردم با همه عوامل اجرایی همکاری کنند و اگر به آنها گفته می‌شود ادامه سفر به ضرر خودشان و مردمی است که در مسیر راه و مقصد هستند، از سفر صرف نظر کنند. همه این کارها برای این است که زودتر از شرایطی که این ویروس برای ما ایجاد کرده عبور کنیم و به یک جامعه توأم با سلامتی برگردیم.

رئیس‌جمهوری گفت: تصمیمات مهمی در جلسه امروز اتخاذ شد که از لحاظ هماهنگی میان رسانه‌ها و دستگاه‌ها، تبلیغاتی و کنترل فضای مجازی وظایف همه مشخص گردید.

روحانی افزود: در مورد کنترل فضای مجازی مسئولیت به مرکز ملی فضای مجازی سپرده شد که با حضور ارگان‌های مختلفی که امروز ترکیب آن مشخص شد، جلسات مشخصی را برگزار می‌کنند و در این زمینه به افراد توصیه‌های لازم و تذکر داده خواهد شد. پلیس فتا هم در این زمینه نقش خود را مانند همیشه ایفا خواهد کرد.

وی اظهار داشت: از روزنامه‌ها و فضای مجازی می‌خواهم با کمک همگانی بتوانیم از شرایطی که در آن قرار داریم، عبور کنیم. همچنین برای آموزش و آگاهی مردم باید کار شود تا با همکاری بیشتر از وضعیت کنونی عبور کنیم و همکاری مردم با بخش درمان را بیشتر کنیم.

رئیس قوه مجریه ادامه داد: مورد دیگری که بحث شد، بحث هماهنگی بیشتر در فضای تبلیغات بود. مسئولیت کمیته تبلیغات به عهده وزیر ارشاد است و باید با هماهنگی تنگاتنگ با دیگر اعضا و به خصوص صدا و سیما کمک کنند تا بتوانیم با هدایت بهتر تبلیغات، این روزها را سپری کنیم.

روحانی عنوان کرد: از معلمان، دانشگاهیان، صدا و سیما و فضای مجازی تشکر می‌کنم که نگذاشتند به طور کلی فرزندان ما از سیستم آموزشی دور شوند و از ابراز موجود برای آموزش فرزندانمان استفاده شد.

وی تاکید کرد: دانش آموزان و دانشجویان ما از درس و تحصیل عقب افتادند و ما باید زمانی را برای جبران بگذاریم. آموزش و پرورش پیشنهاداتی را برای این جلسه آورد و تصمیماتی گرفته شد و خود آموزش و پرورش آنها را اعلام و ابلاغ می‌کند.

رئیس جمهوری گفت: بحث جبران زمانی که در اسفند ماه از دست رفت را ما تصمیم گرفتیم. باید بگویم که نظام آموزشی ما چه ۱۶ فروردین یا با تأخیر شروع شود، به همان نسبت جبران می‌شود و در جلسات بعدی ستاد آن را مشخص می‌کنیم و زمان پایان تحصیلات، امتحانات و به طور طبیعی کنکور مشخص خواهد شد. سال جدید آموزشی برای سال آینده در مهر ماه خواهد بود و برنامه ریزی ها باید بر این مبنا انجام شود.

روحانی افزود: در مورد سیستم دانشگاهی بحث زیادی امروز انجام گرفت و به طول انجامید. در این مورد در جلسه بعدی که صبح شنبه دوم فروردین برگزار خواهد شد، تصمیم گرفته می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مردم ما به صورت طبیعی تعطیلات دارند و مانند همه‌ساله عید تعطیل هستند؛ ولی مقامات مسئول، هیئت وزیران و اعضای این جلسه در ایام عید، تعطیلات نخواهند داشت و سر کار خواهند بود.

رئیس‌جمهوری اظهار داشت: البته نیروهای مسلح همیشه پای کار هستند. ما در دفاتر خود و مردم در خانه خود، کار را پیش خواهیم برد. در تعطیلات نوروز به طور منظم جلسات را خواهیم داشت و تصمیمات ضروری را خواهیم گرفت.

روحانی همچنین تاکید کرد: در جلسه اقتصادی دیروز مواردی را درباره مالیات، اقساط بانکی، وضعیت چک‌ها و… تصویب کردیم که ریز این مسائل را مسئولین اقتصادی برای مردم توضیح می‌دهند و ممکن است که در توضیحات اینها نیز اشتباهاتی وجود داشته باشد.

وی افزود: ما برای گروه‌هایی که دچار صدمه شدند تسهیلاتی قائل شدیم و چون بعضاً مردم به تبلیغات توجه نمی‌کنند، بنابراین بهتر است که مسئولین اقتصادی شخصاً این مسائل را به مردم توضیح بدهند.

رئیس‌جمهوری در ادامه گفت: کسانی که در حوزه بهداشت و درمان و چه در بخش دولتی و چه در بخش نیروهای مسلح در این ایام کمک می‌کنند، هزینه‌های آنها به عنوان هزینه‌های قابل قبول در بخش مالیات مورد توجه قرار می‌گیرد و این در جلسه اقتصادی تصویب شد.

روحانی درباره کمک به اقشار ضعیف هم گفت: کمک‌هایی که قرار است به بخش محروم تعلق بگیرد قبلاً اعلام شده که مسئولین مربوطه نیز در این باره توضیح خواهند داد.

وی افزود: تا پایان سال مجدداً در خدمت مردم خواهیم بود اما پیشاپیش سال جدید را خدمت همه مردم ایران تبریک عرض می‌کنم و برای همه عزیزانی که در بیمارستانها هستند شفای عاجل را آرزو دارم.

رئیس‌جمهوری همچنین گفت: مردم عزیز ایران را به بردباری توصیه می‌کنم؛ مردمی که همیشه در طول تاریخ بردبار بودند اما شرایط امروز یک شرایط متفاوتی است که همکاری و همراهی مردم کار را زودتر به ثمر می‌رساند. ان شاالله این همکاری مردم و همه فعالان بخش بهداشت و درمان در پایان امسال ثبت شود.

روحانی در پایان گفت: ان شاءالله آغاز سال بعد هم با ثبت پیروزی بر این ویروس خطرناک همراه باشد و سال ۹۹ سال شادمانی و سال تلاش و کوشش برای همه ملت بزرگوار ما باشد.

 

منبع: مهر

کد خبر : 3415
نظرات بینندگان
بدون نظر
ثبت نظر
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 
 
 
باغ تالاری در باغستان به دلیل برگزاری مراسم هنجار شکن پلمب شد
رهبر انقلاب: شما جانبازان، مجاهدان فداکار و شهیدان زنده‌اید
تمدید روادید و پروانه اقامت اتباع خارجی به مدت ۳ ماه
معمای ۷ هزار خودروی گم‌شده روی میز قاضی
مترو تهران به طور کامل تعطیل نمی شود
دستگیری شکارچی خرس در ارومیه
از عنبرنسارا تا روغن بنفشه؛ کج راهه های درمان
۳۷ درصد مخازن سدها خالی است
ویروس کرونا از طریق هوا منتقل نمی‌شود
«جلال مقامی» از بیمارستان مرخص شد
کنسرت‌های آن‌لاین آغاز شد
رضازاده: دوست داشتم یک ایرانی رکورد مرا بشکند
اعلام جزییات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در بخش صنوف
فرار بیش از ۸۰ زندانی در سقز
اجرای طرح ترافیک از ۱۶ فروردین / زمان طرح همچنان از ساعت ۸ الی ۱۷
جزئیات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی/ مسافران سریعا به خانه‌های خود بازگردند
بازگشت قسط اسفندماه وام ازدواج جوانان به حساب آنها
روحانی: مردم از فردا آماده سختگیری‌های سخت باشند
سفرهای جدید و خروج از شهرها ممنوع است
ریزش جدید ملخ‌ها طی چند روز آینده
«چیتگر» تعطیل شد
نصرالله رادش مجری شد
تمدید مرخصی زندانیان تا پایان فروردین
آمار ابتلا به کرونا در چین صفر شد
نوروز آسمان کشور بارانی است/ احتمال سیل و آبگرفتگی در تهران
فعالیت دفاتر مرکزی پست استان تهران در ۲۹ اسفند
آزادراه همت - کرج زیر بار ترافیک رفت
کشف سلطان مار ایران در شبکه مستند
درهای حرم حضرت عبدالعظیم (ع) بسته شد
سکوت سعید راد شکست و ماجرای جواد عزتی فاش شد!
فعالیت شرکت‌های بیمه در تعطیلات نوروز
کاهش ۸۵۰ تومانی نرخ دلار در آستانه نوروز
مشترکان برای پرداخت گازبها سه ماه فرصت دارند
بیرانوند نامزد بهترین پنالتی‌گیر آسیا شد
نماز جمعه اول فروردین اقامه نمی‌شود
«عصرجدید» نوروز هر شب ساعت ۲۳ روی آنتن می‌رود
۱۰۰ گیگ اینترنت رایگان تمدید شد
مردم فریب وب‌سایت‌های جعلی ثبت‌نام طرح معیشتی را نخورند
واردات خودرو در سال جدید منتفی شد
اتوبوسرانی‌های شهری کشور تعطیل نمی‌شوند
  • حرف مردم
  • یادداشت
  • شبکه اجتماعی
0 results
خودروسازان ساختن ارابه مرگ را کنار گذارند و خودرو بسازند
بازداشت چند کارمند شهرداری شهریار
فرونشست ۳۴ سانتی متری زمین در شهریار/ آب شرب شهریار به سد کرج متصل خواهد شد
مجروح شدن دو مامور کلانتری شهراندیشه در درگیری با سوداگران مرگ
۴۰ سال از انقلاب می گذرد؛ دوران آزمون و خطا سپری شده / مطلقاً نباید اجازه داد کسی حریم قانون را بشکند
رد پای عوامل شهرداری تهران در آسفالت دزدی پایتخت و فروش در شهرهای اطراف تهران
یکی دیگر از معاونین شهردار شهریار دستگیر شد
افزایش ۳۵ درصدی دریافت مالیات
دستگیری دوتن از کارکنان شهرداری نسیم شهر به اتهام جعل اسناد
حریق گسترده کارگاه پالت سازی باغستان مهار شد
انهدام باند فیشینگ در پوشش نرم‌افزار دوست یاب در شهرقدس
آزادسازی ۱۳۲ هزار و ۸۵۰ متر مربع از اراضی کشاورزی شهرستان شهریار/ قلع و قمع ۵۴ ویلای غیرمجاز
ورود غیرمجاز به عراق ۳ سال حبس دارد
شناسایی انبار داروهای غیرمجاز در پرند/ ضبط 250 هزار قلم دارو به ارزش 80 میلیارد
توقف صدور قبوض کاغذی مصرف برق در ملارد از ابتدای مهرماه
0 results

صفحه اصلی تماس با ما درباره ما