شنبه ۷ خرداد ۱۴۰۱
۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۲۳:۰۴

قاتل شهید نیروی انتظامی بخشیده شد/ خواب عجیب برادر شهید در شب بخشش

قاتل شهید نیروی انتظامی توسط اولیای‌دم بخشیده شد؛ این بخشش در روز تولد شهید صورت گرفت

نگین نیوز (neginnews.com)

به گزارش خبر نگین؛ چهارشنبه آخر سال 92، در پی تماس تلفنی شهروندان با مرکز فوریتهای پلیسی 110 تهران بزرگ مبنی بر ایجاد مزاحمت چند فرد شرور در محدوده نواب تهران، گشت پلیس به محل اعزام شد.

شهید دلاور که به همراه دیگر همکارانش به این مأموریت اعزام شده بود، هنگام انجام وظیفه،  به وسیله نارنجک دست‌ساز پرتاب شده توسط یکی از اوباش، از ناحیه سر به شدت مصدوم و بلافاصله به بیمارستان لقمان حکیم منتقل شد.

شهید "هادی جوان دلاور" که تنها 30 سال از عمرش می‌گذشت و به تازگی ازدواج کرده بود، پس از گذشت 57 روز از شب حادثه، اوایل اردیبهشت ماه 93 به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

"آرش"؛ ضارب این حادثه که از صحنه حادثه متواری شده بود با اقدام اطلاعاتی و تخصصی پلیس پس از 48 ساعت دستگیر و در تحقیقات ضمن اقرار به جرم خود، اعتراف کرد: در شب حادثه، به اتفاق دوستانم برای جشن چهارشنبه‌سوری به منطقه نواب رفته بودیم، هنگام ترقه‌بازی که با سر وصدای بسیاری همراه بود، با دیدن خودرو گشتی پلیس پا به فرار گذاشتیم، در این حین، تلفن‌همراهم به دست یکی از مأموران پلیس افتاد و چون نتوانستم آن را بگیرم عصبانی شدم.

این متهم ادامه داد: کمی جلوتر رفتیم که با دیدن تعدادی مأمور پلیس، با انداختن نارنجک به سمت آنها خواستم عقده و عصبانیت خود را خالی کنم غافل از آنکه یکی از نارنجکها به سر یکی از مأموران پلیس (شهید هادی جوان دلاور) اصابت کرد.

وی افزود: با مشاهده صحنه انفجار نارنجک، فرار را بر قرار ترجیح داده و از محل گریختم اما نمی‌دانستم که پس از گذشت دو روز توسط پلیس دستگیر می‌شوم.

پرونده این متهم پس از تشکیل جلسات متعدد فنی و بازپرسی و نیز بررسی شواهد و مستندات، سرانجام در شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد و در آن جلسه، پس از درخواست قصاص توسط اولیای‌دم، متهم (آرش)، اظهارات خود را تکذیب کرد و مدعی شد در این حادثه حضور نداشته است.

هیئت قضائی بعد از شور، قتل را شبه‌عمد تشخیص داد و متهم را به پرداخت دیه محکوم کرد که رأی دادگاه با اعتراض اولیای‌دم به دیوان عالی کشور فرستاده شد که قضات دیوان بعد از بررسی، حکم دادگاه را نقض کرده و پرونده را برای رسیدگی دوباره به این شعبه هم عرض ارجاع دادند.

آرش سال 94 برای دومین بار محاکمه و به قصاص محکوم شد، حکم بعد از ارسال به دیوان به دلیل عدم حضور نماینده دادستان نقض و بار دیگر برای رسیدگی دوباره ارجاع داده شد.

در سومین دور رسیدگی به این پرونده، هیئت قضایی پس از شنیدن آخرین دفاع متهم و نیز مدارک، مستندات و شواهد موجود در پرنده، متهم را به قصاص محکوم کرد که رأی مزبور در دیوان عالی کشور تأیید شد و در حالیکه شمارش معکوس برای اجرای حکم قصاص آغاز شده بود، 11 آذر امسال و همزمان با روز تولد این شهید ناجا، پدر و مادرش با حضور در شعبه اجرای احکام دادسرای جنایی تهران قاتل را بخشیدند.

جعفر جوان دلاور؛ برادر این شهید بزرگوار درباره بخشش قاتل برادر شهیدش، اظهار کرد: شهادت برادرم از جنبه معنوی و مذهبی مورد پذیرش پدر و مادرم بود آنها از بعد شهادت مشکلی نداشتند بلکه اعتقاد شدید به این مسئله دارند که عزیز کرده دلشان را، به محضر امام زمان (عج)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و نیز انقلاب هدیه داده‌اند اما عزمشان را جزم کرده بودند تا در حفظ خون این شهید و نیز زنده نگه داشتن نامش، پیگیر پرونده آن تا روز اجرای حکم باشند.

وی ادامه داد: جای خالی هادی و خاطرات شیرینش، پدر و مادرم را آزرده می‌کرد  و آنها را بر آن داشت تا تصمیم گرفتند به یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی عزیمت کنند.

برادر این شهید نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: در این سالها، والدینم بیکار ننشستند بلکه با هر بهانه‌ای دست به کار خیر می‌زدند تا نام هادی از یادها نرود و مردم بدانند، مأموران پلیس؛ این دلیرمردان غیور برای تأمین آسایش، آرامش و امنیت آنها، با چه سختی‌هایی دست و پنجه نرم می‌کنند تا با خیال راحت و بدون هیچ دغدغه و نگرانی در نهایت احساس امنیت در جامعه زندگی کنند غافل از اینکه معدود افراد کوته‌نظر و مخل نظم و آرامش بدون در نظر گرفتن این موارد، شادی یک مراسم سنتی و زیبا را به میدان جنگ تبدیل می‌کنند.

جوان دلاور تصریح کرد: پدر و مادرم در همان روستا مسجدی را به یاد برادر شهیدم احداث کرده و در کنار فعالیتهای مذهبی، اقدامات فرهنگی نیز انجام می‌دهند تا جوانان ما سره را از ناسره تشخیص داده و امثال آرشها را به راه راست هدایت کنند تا در مواقع اینچنینی که دشمن آب در هاونگ می‌کوبد، فریب آنها را نخورند، اعزام مشهدالرضا اولی‌ها که در این روزها عازم بارگاه ملکوتی ثامن‌الحجج می‌شوند، یکی دیگر از اقدامات والدین شهید هادی جوان دلاور است.

برادر این شهید مدافع امنیت با اشاره به آیه 178 سوره بقره که قصاص حق اولیای‌دم اما قابل بخشیدن است، گفت: والدینم تصمیم گرفتند تا قاتل را ببخشند، آن شب سخت همه در کنار هم بودیم، پدر و مادرم تصمیم به بخشیدن آرش گرفتند. 

وی افزود: آن شب در خواب، برادر شهیدم را دیدم که با مادر است، به هادی گفتم کجا می‌روید که جواب داد با مادر می‌رویم خانه خرابه‌ای را آباد کنیم، وقتی از خواب پریدم بلافاصله خوابم را برایش تعریف کردم و او نیز بر تصمیمش مصصم‌تر شد و با عزمی راسخ گفت بهترین امر رضایت خداوند است پس بخشش را ضروری می‌بینم.

جوان دلاور عنوان کرد: والدینم بدون دریافت یک ریال، در روز تولد برادرم، قاتلش را بخشیدند، به همین دلیل به نیابت از برادرم هادی و نیز پدر و مادرم از زحمات تمام پرسنل زحمتکش نیروی انتظامی به ویژه سردار اشتری؛ فرمانده محترم نیروی انتظامی، سردار رحیمی؛ فرمانده انتظامی تهران بزرگ و سردار ساجدی نیا؛ تشکر و قدردانی می‌کنم.

برادر شهید مدافع امنیت گفت: تنها خواسته‌ای که از آرش داشتیم، این بود هرساله به اتفاق مشاوران پلیس، در شب چهارشنبه آخر هر سال، به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه دلخراشی در این روز، اقدام فرهنگی انجام دهد.

 

منبع:خبرگزاری تسنیم

کد خبر : 1360
برچسب ها
اخبار مرتبط
نظرات بینندگان
بدون نظر
ثبت نظر
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 
 
 
تسویه حساب با شوهر سابق؛ آدم‌ربایان او را به باغی در شهریار بردند
گواهی عدم سوءپیشینه برای کاندیداهای شوراها الزامی است
سرقت ۶۰۰ هزار لیتر فراورده‌های نفتی از خط انتقال ری به تبریز در شهریار
درآمد پسماند در غرب استان تهران کجا می رود
ایران و چین چطور برای عقد قرارداد ۲۵ ساله به توافق رسیدند؟ / چین چقدر، چطور و در کدام حوزه‌ها در ایران سرمایه‌گذاری می‌کند؟ / مخالفان و موافقان قرارداد ۲۵ ساله را بشناسید
دردسر سفر تفریحی ۳ جوان ملاردی به قم / دوستشان را به بیمارستان نرساندند
آیا خرد لرزه ها خبر از زلزله بزرگ می دهند؟
کشف 515 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در شهریار
کشف انبار تنباکوهای تاریخ انقضا گذشته در رزکان شهریار
توقیف محموله موتور آسانسور قاچاق در شهریار
افتتاح پروژه های جمع آوری و تصفیه خانه های فاضلاب شهرستان ملارد
کشف بیش از 157 کیلو مواد افیونی در شهریار
باغ تالاری در باغستان به دلیل برگزاری مراسم هنجار شکن پلمب شد
رهبر انقلاب: شما جانبازان، مجاهدان فداکار و شهیدان زنده‌اید
تمدید روادید و پروانه اقامت اتباع خارجی به مدت ۳ ماه
معمای ۷ هزار خودروی گم‌شده روی میز قاضی
مترو تهران به طور کامل تعطیل نمی شود
دستگیری شکارچی خرس در ارومیه
از عنبرنسارا تا روغن بنفشه؛ کج راهه های درمان
۳۷ درصد مخازن سدها خالی است
ویروس کرونا از طریق هوا منتقل نمی‌شود
«جلال مقامی» از بیمارستان مرخص شد
کنسرت‌های آن‌لاین آغاز شد
رضازاده: دوست داشتم یک ایرانی رکورد مرا بشکند
اعلام جزییات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در بخش صنوف
فرار بیش از ۸۰ زندانی در سقز
اجرای طرح ترافیک از ۱۶ فروردین / زمان طرح همچنان از ساعت ۸ الی ۱۷
جزئیات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی/ مسافران سریعا به خانه‌های خود بازگردند
بازگشت قسط اسفندماه وام ازدواج جوانان به حساب آنها
روحانی: مردم از فردا آماده سختگیری‌های سخت باشند
سفرهای جدید و خروج از شهرها ممنوع است
ریزش جدید ملخ‌ها طی چند روز آینده
«چیتگر» تعطیل شد
نصرالله رادش مجری شد
تمدید مرخصی زندانیان تا پایان فروردین
آمار ابتلا به کرونا در چین صفر شد
نوروز آسمان کشور بارانی است/ احتمال سیل و آبگرفتگی در تهران
فعالیت دفاتر مرکزی پست استان تهران در ۲۹ اسفند
آزادراه همت - کرج زیر بار ترافیک رفت
کشف سلطان مار ایران در شبکه مستند
  • حرف مردم
  • یادداشت
  • شبکه اجتماعی
0 results
خودروسازان ساختن ارابه مرگ را کنار گذارند و خودرو بسازند
بازداشت چند کارمند شهرداری شهریار
فرونشست ۳۴ سانتی متری زمین در شهریار/ آب شرب شهریار به سد کرج متصل خواهد شد
مجروح شدن دو مامور کلانتری شهراندیشه در درگیری با سوداگران مرگ
۴۰ سال از انقلاب می گذرد؛ دوران آزمون و خطا سپری شده / مطلقاً نباید اجازه داد کسی حریم قانون را بشکند
رد پای عوامل شهرداری تهران در آسفالت دزدی پایتخت و فروش در شهرهای اطراف تهران
یکی دیگر از معاونین شهردار شهریار دستگیر شد
افزایش ۳۵ درصدی دریافت مالیات
دستگیری دوتن از کارکنان شهرداری نسیم شهر به اتهام جعل اسناد
حریق گسترده کارگاه پالت سازی باغستان مهار شد
انهدام باند فیشینگ در پوشش نرم‌افزار دوست یاب در شهرقدس
آزادسازی ۱۳۲ هزار و ۸۵۰ متر مربع از اراضی کشاورزی شهرستان شهریار/ قلع و قمع ۵۴ ویلای غیرمجاز
ورود غیرمجاز به عراق ۳ سال حبس دارد
شناسایی انبار داروهای غیرمجاز در پرند/ ضبط 250 هزار قلم دارو به ارزش 80 میلیارد
توقف صدور قبوض کاغذی مصرف برق در ملارد از ابتدای مهرماه
0 results

 

 

صفحه اصلی تماس با ما درباره ما