جمعه ۱۳ تیر ۱۳۹۹

در هفته گذشته؛

خشونت‌ها و خسارت‌ها در غرب استان تهران

در پی اطلاعیه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی مبنی بر اصلاح قیمت بنزین و برگزاری تجمعات مسالمت آمیز، هفته گذشته شاهد سوء استفاده عده ای آشوبگر در شهرستان های غرب استان تهران بودیم.

نگین نیوز (neginnews.com)

به گزارش خبر نگین، هفته گذشته در پی گرانی بنزین و اعتراضات آرام و مسالمت آمیز مردمی، عده ای آشوبگر از این موقعیت سوء استفاده کرده و اقدام به تخریب اموال عمومی و آسیب رساندن به فروشگاه های زنجیره ای، بانک ها و ادارات در شهرستان های غرب استان تهران مانند ملارد، شهریار، اسلامشهر و قدس کردند.

در خیابان ولیعصر(عج) شهریار به اکثر بانک ها، مرکز مخابرات، دانشگاه و برخی ادارات در امیریه، صباشهر، قدس و ملارد توسط آشوبگران آسیب وارد شد.

*آتش زدن قرآن در مصلی شهرقدس

در پی درگیری های شدید شهرقدس، شامگاه یکشنبه، عده‌ای اغتشاشگر قرآن های موجود در مصلی قدس را به آتش کشیدند و حرمت کتاب خدا را شکستند.

*ترور کارمند شهرداری ملارد

عده ای آشوبگر در ملارد اقدام به ترور یکی از کارمندان شهرداری ملارد که سعی در جلوگیری از آسیب رساندن به اموال عمومی داشت، کردند. این آشوبگران به این کارمند مظلوم شهرداری ملارد گلوله شلیک کرده و وی را در اقدامی ناجوانمردانه به شهادت رساندند.

* شهادت 3پاسدار و بسیجی در ملارد و بهارستان

بر اساس این گزارش، یکشنبه شب، سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران از شهادت ۲ پاسدار و بسیجی در ملارد و یک تَن در بهارستان خبر داد.

اسامی این شهدا به شرح ذیل است:

۱. شهید  پاسدار مرتضی ابراهیمی - شهرستان ملارد

۲. شهید بسیجی مجید شیخی متولد سال ۱۳۷۶  - شهرستان بهارستان

۳. شهید بسیجی مصطفی رضایی متولد سال ۱۳۶۵ - شهرستان ملارد

بر اساس این گزارش، نحوه شهادت هر سه شهید مذکور مانند ترورهای دهه ۶۰ به دست منافقین است، به طوری که در کمین و ایجاد حلقه محاصره، به وسیله سلاح سرد به شهادت رسیدند.

انوشیروان محسنی بندپی در این باره گفت: همزمان با اجرای این تصمیم گروهی به بهانه اعتراض دست به اغتشاش زدند که قطعا اعتراض با غارت اموال مردم و اغتشاش قابل طرح و مقایسه نیست.

وی با بیان اینکه می‌توان اعتراض را از طریق برگزاری میتینگ‌ها و تجمع‌هایی با مجوز قانونی و همچنین فراهم شدن طرح آن در صدا و سیما دنبال کرد، تاکید کرد: برخی افراد سواستفاده‌گر در روز اول علیه ملت و در روز دوم علیه نظام اقدام کردند و بسیاری از نیروهای انتظامی مورد هدف قرار گرفتند تا جایی که یک سرگرد پاسدار در ملارد به شهادت رسید.

بندپی ادامه داد: این اقدامات توسط افرادی انجام شد که دستورات خود را از خارج کشور گرفته بودند و براین اساس باید از مقام معظم رهبری تشکر کرد که فرمایشات ایشان داروی شفابخشی برای کنترل اغتشاشات شد و مردم در اسلامشهر به کمک نیروهای امنیتی آمدند و مقابل اغتشاشگران ایستادند.

*13 هزار جلد کتاب در شهریار سوخت

همزمان با هفته کتاب و کتاب خوانی، در اقدامی وحشیانه و ضد فرهنگی، ‌عناصر آشوبگر با سوء استفاده از اعتراض مردم، کتابخانه تفکر شهرستان شهریار استان تهران را به آتش کشیدند تا ۱۳ هزار جلد کتاب در آتش جهل و کینه اشرار بسوزد. خسارت وارده به این کتابخانه در حدود ۲۰ میلیارد ریال ارزیابی می‌شود.

* لیدرهای آشوبگر در بهارستان دستگیر شدند

در پی تخریب و آتش زدن بانک های بهارستان، دادستان عمومی و انقلاب بهارستان از دستگیری تعدادی از لیدرهای آشوبگر در این شهرستان خبر داد.

غلامرضا صادقی با اشاره به دستگیری لیدرهای اغتشاشگران گفت: دستگاه قضایی با کسانی که به اموال عمومی به هر طریقی خسارت وارد کنند بدون هیچ گونه اغماضی برخورد خواهد کرد.

وی با اشاره به اغتشاشات پیرامون طرح اصلاح قیمت بنزین اظهار داشت: ۵ نفر از لیدرهای اغتشاشگران در بهارستان دستگیر شدند که تحقیقات در مورد ارتباط آن ها با گروه های ضدانقلاب ادامه دارد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بهارستان ادامه داد: علاوه بر این، ۳۰ نفر دیگر نیز دستگیر شدند و تحقیقات پیرامون سابقه این افراد در دست بررسی است.

وی اضافه کرد: تعدادی از بانک ها در پی اغتشاشات در بهارستان تخریب و دچار حریق شد، اما در حال حاضر شرایط آرام است.

* دستگیری آشوبگران در شهریار

فرماندار شهریار با اشاره به آسیب به بانک‌ها، ادارات و اموال عمومی و مردم در اثر جریانات اخیر در شهریار گفت: از ابتدای شروع اتفاقات و روند تخریب اموال دولتی و عمومی، حدود ۸۰ نفر از آشوبگران و اخلالگران نظم و امنیت که عمدتا غیربومی نیز بودند، در شهرستان شهریار بازداشت و تحویل مراجع قضایی شدند.

نورالله طاهری اظهار داشت: هم‌اکنون در شهریار اعتراضات و تجمعات تنها در خیابان ولیعصر(عج) وجود دارد و آرامش نسبی بر سایر نقاط شهرستان حکم‌فرما است.

وی افزود: در جریان اتفاقات روز گذشته به تعدادی از ادارات، شهرداری‌ها، بانک‌ها و اموال دولتی و شخصی حمله و خسارت وارد شد و عده‌ای خاص با نیت‌خرابکارانه روند اعتراضات مسالمت‌آمیز را به بیراهه کشاندند.

فرماندار شهریار بیان داشت: عمده دستگیرشدگان از افراد غیربومی شهرستان شهریار بودند.

* دستگیری اغتشاشگران در رباط‌کریم

دادستان عمومی و انقلاب رباط کریم گفت: ۳۴ نفر به جرم اختلال در نظم و آسیب رساندن به اموال عمومی و اغتشاش در رباط کریم دستگیر شدند.

حجت الاسلام محمدحسین قاسم پور گفت: لیدرهای تربیت شده برای آشوب‌طلبی و اغتشاش در میان اعتراضات مردم در بین دستگیر شدگان وجود دارند.

دادستان عمومی و انقلاب رباط کریم بیان داشت: پرونده در مرحله تحقیقات است و بررسی‌ها درباره آن‌ ادامه دارد.

* خبر گروگانگیری مامور نیروی انتظامی توسط اغتشاشگران تکذیب شد

معاون اجتماعی فرمانده انتظامی غرب استان تهران هرگونه خبر پیرامون گروگانگیری ماموران نیروی انتظامی و یا حمله به پاسگاه و کلانتری‌های غرب استان را تکذیب کرد.

سرهنگ مهدی سرپناه در بهارستان، با اشاره به شایعات و اخبار کذب در مورد گروگانگیری ماموران ناجا اظهار داشت: هیچ یک از پاسگاه ها و کلانتری‌های نیروی انتظامی به دست اغتشاشگران نیفتاده و چنین اخباری کذب است.

*3 پمپ بنزین و 11 بانک در اسلامشهر به آتش کشیده شد

فرماندار شهرستان اسلامشهر با اشاره به دستگیری ۲۵ تن از لیدرهای اغتشاشگران در این شهرستان گفت: پیگیری برای شناسایی بقیه این عوامل ادامه دارد.

مسعود مرسلپور گفت: اغلب این افراد دارای سابقه اعتیاد و سرقت های خرد می‌باشند.

وی بیان کرد: 11 بانک دچار حریق شدند که برخی از آن ها دچار خسارت بسیاری شده اند و تعدادی نیز متحمل خسارت جزئی شدند که در حال برطرف کردن آن ها هستیم.

فرماندار اسلامشهر همچنین افزود: 3 پمپ بنزین نیز از سوی اغتشاشگران به آتش کشیده شدند که با شناسایی عوامل آشوبگر از خسارت به سایر جایگاه های پمپ بنزین جلوگیری بعمل آمد و در حال حاضر به غیر از این 3 جایگاه پمپ بنزین که دچار حریق شدند سایر جایگاه ها فعالیت عادی خود را دارند.

وی همچنین ادامه داد: در زمان اعلام افزایش قیمت بنزین تعدادی مهاجم قصد ورود به حوزه مقاومت بسبج چهاردانگه را داشتند که یکی از آن ها کشته و 7 نفر مجروح شدند که مراحل درمانی آن ها پیگیری و سپس به مراجع قضایی تحویل داده می شوند.

*حمله به هلال‌احمر شهریار

تعدادی از معترضان در سطح شهرستان شهریار به ساختمان اداری امدادی جمعیت هلال‌احمر حمله کرده و خسارات زیادی را برجا گذاشتند.

ابراهیم تاجیک نوری، معاون امدادونجات جمعیت هلال‌احمر استان تهران گفت: ساختمان اداری امدادی هلال احمر شهریار با حمله معترضان خسارات زیادی دیده است؛ روز گذشته ساختمان اداری امدادی جمعیت هلال‌احمر شهریار، جایی که انبار وسایل امدادی و خودروهای امدادی برای خدمت رسانی به مردم نیازمند نگهداری می‌شود، مورد حمله معترضین قرار گرفته و دچار خسارت زیادی شده است.

وی افزود: اغتشاش گران ابتدا شیشه‌های ساختمان را شکسته که مداخله امدادگران برای جلوگیری از حمله آنها نتیجه نداد و آنها در ورودی ساختمان را هم شکستند و شروع به آتش زدن دیوارهای ساختمان کردند.

تاجیک نوری با بیان این که  امدادگران با وجود استرس فراوان تلاش کردند تا مردم را به آرامش فرا بخوانند، اظهار کرد: این حمله نهایتا با تلاش امدادگران، نیروی انتظامی و نیروهای بسیج، اما با ایجاد خسارات فراوان به پایان رسید.

*عاملان اصلی اغتشاشات غرب استان تهران شناسایی شدند‌

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران با اشاره به وضعیت مطلوب امروز شهرستان‌های غرب استان گفت: تعدادی از اغتشاشگران شناسایی و تعدادی نیز دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

سرهنگ مهدی سرپناه اظهار داشت: کسانی که به دنبال آشوب و آسیب زدن به اماکن عمومی هستند با آن‌ها با شدیدترین وضع ممکن برخورد خواهیم کرد که در حال حاضر همه چیز تحت کنترل است.

وی تصریح کرد: تأمین امنیت مردم خط قرمز پلیس است که با اراذل و اوباش و اغتشاشگران و برهم‌زنندگان نظم عمومی جامعه برخورد قاطع می‌کنیم.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی غرب استان تهران با اشاره به جراحت جزئی برخی از مأموران پلیس بیان کرد: تعدادی از اغتشاشگران شناسایی و تعدادی دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده‌اند که با شناسایی عاملان اصلی اغتشاشات به زودی سایر افراد مرتبط با آن‌ها نیز دستگیر خواهند شد.

*پیکر شهید مدافع امنیت وطن در ملارد تشییع شد

مردم شهیدپرور ملارد در غرب تهران صبح چهارشنبه پیکر پاک شهید « مصطفی رضایی» را از میدان گلها به سمت بلوار الغدیر تشییع کردند.

حضور پرشور مردم قدرشناس و ولایتمدار ملارد در مراسم تشییع پیکر این شهید کم نظیر و وصف ناشدنی بود.

بر اساس این گزارش، پیکر این شهید پس از تشییع در ملارد برای تدفین به زادگاهش در استان گیلان منتقل شد.

*مراسم تشییع پیکر شهید امنیت در شهریار برگزار شد

مراسم تشییع پیکر شهید امنیت «مرتضی ابراهیمی» از اعضای گردان امام حسین ملارد با حضور شکوهمند مردم در شهریار صبح چهارشنبه در شهریار برگزار شد.

در این مراسم که با حضور حداکثری مردم، مسئولین و عاشقان، شیفتگان و خانواده دلسوخته این شهید برگزار شد، مردم انزجار خود را از این وحشیگری ها و آشوب های اخیر نشان دادند و شهادت این شهید امنیت را بسیار مظلومانه توصیف می کردند.

گفتنی است که این شهید گرانقدر ساعت ۱۰ صبح از ابتدای خیابان ولی عصر، مقابل مسجد قائم (عج) به سمت امام زاده اسماعیل ( ع) شهریار مورد تشییع قرار گرفت.

*امنیت کامل در شهرستان‌های غرب استان تهران برقرار شده است

فرمانده انتظامی غرب استان تهران با اعلام اینکه با عوامل اصلی ناامنی در چند روز اخیر برخورد قانونی خواهد شد، گفت: امنیت و آرامش کامل در تمامی شهرستان‌های تابعه برقرار شده است.

سردار محسن خانچرلی در این باره اظهار داشت: به دنبال اعلام طرح اصلاح مصرف سوخت (بنزین) عده‌ای فرصت طلب با ایجاد اخلال و اغتشاش در نظم عمومی و تخریب اموال دولتی و خصوصی پرداختند که در همان ساعات اولیه، نیروهای پلیس غرب استان تهران در صحنه حاضر شده و مقتدرانه با اغتشاشگران برخورد کردند.

 

کد خبر : 1162
برچسب ها
اخبار مرتبط
نظرات بینندگان
بدون نظر
ثبت نظر
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 
 
 
دردسر سفر تفریحی ۳ جوان ملاردی به قم / دوستشان را به بیمارستان نرساندند
آیا خرد لرزه ها خبر از زلزله بزرگ می دهند؟
کشف 515 دستگاه استخراج ارز دیجیتال در شهریار
کشف انبار تنباکوهای تاریخ انقضا گذشته در رزکان شهریار
توقیف محموله موتور آسانسور قاچاق در شهریار
افتتاح پروژه های جمع آوری و تصفیه خانه های فاضلاب شهرستان ملارد
کشف بیش از 157 کیلو مواد افیونی در شهریار
باغ تالاری در باغستان به دلیل برگزاری مراسم هنجار شکن پلمب شد
رهبر انقلاب: شما جانبازان، مجاهدان فداکار و شهیدان زنده‌اید
تمدید روادید و پروانه اقامت اتباع خارجی به مدت ۳ ماه
معمای ۷ هزار خودروی گم‌شده روی میز قاضی
مترو تهران به طور کامل تعطیل نمی شود
دستگیری شکارچی خرس در ارومیه
از عنبرنسارا تا روغن بنفشه؛ کج راهه های درمان
۳۷ درصد مخازن سدها خالی است
ویروس کرونا از طریق هوا منتقل نمی‌شود
«جلال مقامی» از بیمارستان مرخص شد
کنسرت‌های آن‌لاین آغاز شد
رضازاده: دوست داشتم یک ایرانی رکورد مرا بشکند
اعلام جزییات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در بخش صنوف
فرار بیش از ۸۰ زندانی در سقز
اجرای طرح ترافیک از ۱۶ فروردین / زمان طرح همچنان از ساعت ۸ الی ۱۷
جزئیات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی/ مسافران سریعا به خانه‌های خود بازگردند
بازگشت قسط اسفندماه وام ازدواج جوانان به حساب آنها
روحانی: مردم از فردا آماده سختگیری‌های سخت باشند
سفرهای جدید و خروج از شهرها ممنوع است
ریزش جدید ملخ‌ها طی چند روز آینده
«چیتگر» تعطیل شد
نصرالله رادش مجری شد
تمدید مرخصی زندانیان تا پایان فروردین
آمار ابتلا به کرونا در چین صفر شد
نوروز آسمان کشور بارانی است/ احتمال سیل و آبگرفتگی در تهران
فعالیت دفاتر مرکزی پست استان تهران در ۲۹ اسفند
آزادراه همت - کرج زیر بار ترافیک رفت
کشف سلطان مار ایران در شبکه مستند
درهای حرم حضرت عبدالعظیم (ع) بسته شد
سکوت سعید راد شکست و ماجرای جواد عزتی فاش شد!
فعالیت شرکت‌های بیمه در تعطیلات نوروز
کاهش ۸۵۰ تومانی نرخ دلار در آستانه نوروز
مشترکان برای پرداخت گازبها سه ماه فرصت دارند
  • حرف مردم
  • یادداشت
  • شبکه اجتماعی
0 results
خودروسازان ساختن ارابه مرگ را کنار گذارند و خودرو بسازند
بازداشت چند کارمند شهرداری شهریار
فرونشست ۳۴ سانتی متری زمین در شهریار/ آب شرب شهریار به سد کرج متصل خواهد شد
مجروح شدن دو مامور کلانتری شهراندیشه در درگیری با سوداگران مرگ
۴۰ سال از انقلاب می گذرد؛ دوران آزمون و خطا سپری شده / مطلقاً نباید اجازه داد کسی حریم قانون را بشکند
رد پای عوامل شهرداری تهران در آسفالت دزدی پایتخت و فروش در شهرهای اطراف تهران
یکی دیگر از معاونین شهردار شهریار دستگیر شد
افزایش ۳۵ درصدی دریافت مالیات
دستگیری دوتن از کارکنان شهرداری نسیم شهر به اتهام جعل اسناد
حریق گسترده کارگاه پالت سازی باغستان مهار شد
انهدام باند فیشینگ در پوشش نرم‌افزار دوست یاب در شهرقدس
آزادسازی ۱۳۲ هزار و ۸۵۰ متر مربع از اراضی کشاورزی شهرستان شهریار/ قلع و قمع ۵۴ ویلای غیرمجاز
ورود غیرمجاز به عراق ۳ سال حبس دارد
شناسایی انبار داروهای غیرمجاز در پرند/ ضبط 250 هزار قلم دارو به ارزش 80 میلیارد
توقف صدور قبوض کاغذی مصرف برق در ملارد از ابتدای مهرماه
0 results

 

 

صفحه اصلی تماس با ما درباره ما